Svorio metimas – nuo dviračio

Svorį galime mesti nuo savęs ir nuo dviračio. Tipiškai visi meta nuo dviračio, tad trumpas gidas kaip efektyviai mesti svorį nuo dviračio.

PATARIMAI, VAIZDINĖ MEDŽIAGA

Venantas Lašinis

3/6/20222 min read

Svorio metimas – nuo dviračio

Taip taip, svoris dviratininkams yra labai svarbus, ypač kūno. Tačiau ką daryti, jeigu Jūsų svoris puikus, o dviratis šiek tiek atsilieka? Visada galima pirkti geriausią dviratį, tačiau kartais nežinome ar tikrai norime tiek investuoti, kartais prasideda dviračio tobulinimas jau jį nusipirkus. Dažniausiai svorio prasme.

Lengvas dviratis puikiai kyla į kalnus, jautriai reaguoja į pagreitėjimus, tad važiuoti su juo tampa maloniau. Pateikiame gidą kaip efektyviai mesti svorį nuo dviračio!

Ratai

Ratai yra pats geriausias dviračio svorio metimas. Dažniausiai dviračių ką tik iš parduotuvės plikų ratų svoris būna nuo 1,8kg, tai yra gana daug. Dažnai tai reiškia, jog galima gana nesunkiai numesti nemažai svorio nuo dviračio, o kaina dažnai būna maža.
Pavyzdžiui paprasti ratai Mavic Aksium Race svoris siekia 1,8kg, jie puikiai tinka treniruotėms, tačiau išleidus iki 500eu galima nusipirkti 1,3kg sveriančius Novatec Jetfly SL.

Dažniausiai turimi biudžetai būna tokie: iki 300eu, iki 500eu iki 1000eu. Virš 1000eu dažniausiai leidžia tie kurie jau tiksliai žino ko nori iš dviračio – aerodinamika, svoris, patvarumas ir t.t.
Pagrindinė taisyklė – lengvi, pigūs, tvirti yra pagrindiniai trys kintamieji. Ieškodami ratų galite pasirinkti tik du, tad gerai apgalvokite.
Lengvi ir pigūs nebus tvirti, pigūs ir tvirti bus sunkūs ir t.t.

Rekomendaciniai puslapiai:


http://www.r2-bike.com

bikediscount.com

bike-discount.com

chainreactioncycles.com

ebay.de

amazon.de

Padangos

Padangos yra Jūsų vienintelis kontaktas su kelio danga, joms galioja panaši taisyklė kaip ir ratams, galite rinktis du kintamuosius – lengvumas, apsauga nuo pradūrimo, kaina.

Be abejonių geriausias pasirinkimas iš Tubeless serijos yra Continental GP 5000. Jis gerokai lenkia konkurentus ir yra aukso viduriukas, tiesa nepirmauja nei vienoje kategorijoje. Rekomenduojuoja pasiskaityti būtent šį puslapį norint rasti naudingo informacijos apie riedėjimą, svorį, sutaupomą galią ir t.t.

https://www.bicyclerollingresistance.com/

Kameros

Kameros labai efektyviai ir pigiai mažina svorį. Taip yra todėl, neslengviausios kameros dažniausiai kainuoja pigiau skaičiuojant kainai /sutaupomui gramui. Continental Supersonic kameros sveria apie 50g, įprastų kamerų svoris siekia 100g.

Perkant tubolito kameras verta atsižvelgti į tai, jog naudojant su anglies pluošto ratlankiais kameros gali sprogti leidžiantis nuo kalno, nes jos įkaista nuo stabdymo, tad gerai pasidomėkite apie tai.

Sėdynė

Ant labai pigių dviračių sėdynės kartais gali sverti labai daug, už gana nemažą kainą galite numesti nemažai svorio nuo dviračio įsigydami lengvesnę sėdynę. Jeigu reikia gerai pasižiūrėkite ar ta sėdynė tikrai bus patogi, nes joks svorio sutapymas vardan komforto nėra to vertas.

Varžtai

Varžtai , pavyzdžiui titaniniai nėra geras pasirinkimas dviračio svorio mažinimui. Taip gertuvės laikiklių varžtai tam geras pasirinkimas, bet visur kitur yra paskaičiuotos jėgos, o titanas gali ir neatlaikyti tų apkrovų, kurios buvo paskaičiuotos tai daliai. Tad pataupius šia sąskaita, gali iššaugti dantisto paslaugų kaina.

Tikimės, jog šie patarimai padėjo susidaryti bendrą vaizdą apie svorio mažinimo nuo dviračio aspektus.