MEGRE - Most Epic Gravel Ride Ever patarimai

Trumpas straipsnis apie tai, kaip lengviau įveikti MEGRE.

PATARIMAI, VAIZDINĖ MEDŽIAGA

7/30/20243 min read

Planuojantys dalyvauti MEGRE jau tikriausiai spėjo pasiruošti ir didesnių klausimų iš pasirengimo pusės fiziškai nebeliko. Likus kelioms dienoms iki renginio belieka tik gerai pailsėti. Tačiau galvose tikriausiai knibžda daug klausimų kaip sėkmingai įveikti distanciją ir ar pavyks ją įveikti. Šiame straipsnyje pateiksime kelis patarimus kaip sėkmingai įveikti MEGRE.

Pasiruošimas varžyboms

Greičiausi MEGRE įveikia bet kiek daugiau nei 4 valandas, naujokams 150km distancija gali trukti ir visą dieną. Jeigu jau išsirinkote kiek minsite - 150/100/50km ,laikas panagrinėti ko prireiks.

Vanduo - ilgai minant optimalus skysčių kiekis turėtų būti apie 0.5l/h. Priklausomai nuo trasos įveikimo laiko gali būti, kad teks minti ir gana ilgai, tad startuoti rekomenduojame su minimum dviem gertuvėmis. Įsivertinkite tai, jog kratančiame ruože galite vieną iš gertuvių ir pamesti. Jeigu dviratis neturi tvirtinimo taškų galite dvi gertuvės dėti į laikiklius, vieną į kišenę, kitą užsikišti už kaklo. Jeigu kartais matysite, kad maitinimosi punktas netoli, vieną iš gertuvių galite panaudoti apsipilti vandeniu (ne gėrimu), taip atvėsinsite kūną.

Komplektukas susitvarkyti gedimams -
  • Viena dvi kameros

  • Lopetėlės

  • Pompa arba CO2 balionėlis

  • Sliekai (padangai sutvarkyti) dar kitaip vadinami tubeless plug (jeigu nemokate naudotis galite įsidėti, gal pakeliui kažkas pagelbės)

  • Įrankis grandinei sujungti ir quick link

  • Multitool - išspręsite daug niuansų, tokių kaip atsilaisvinęs varžtas ar grandinės sujungimas

  • GPX failas kompiuteriuke ar telefone.

Maistas - įsidėkite tiek geliukų/batonėlių ar kito maisto, kiek reikia, bet įsivertinkite, jog trasoje galite užtrukti ir ilgiau. Įprastai sportininkai skaičiuoja po 60-100h angliavandenių per valandą, tačiau tai jau labai individualu.

Padangų slėgis - minimalus slėgio pokytis smarkiai įtakoja komfortą ir greitį priklausomai nuo Jūsų važiavimo būdo. Likus kelioms dienomis pabandykite paekperimentuoti su padangų slėgiu. Silca tyre pressure calculator duos gerą pradžią atsispyrimui su kokiu slėgiu važiuoti.

Startas

Nors nuo pat starto norisi ir galbūt galite lėkti su pirmaisiais įsivertinkite ar tai realu. Mažiau patyrusiems rekomenduoju važiuoti savo tempu, ypač jeigu važiuosite 150km distanciją. Žinoma, nuo pat starto išmetus inkarą gali tekti kovoti su vėju vienam tad jeigu išeina ieškokite savo kompanijos pagal pajėgumą. Jeigu matote, kad tempo nelaikote, atsisukite atgal, galbūt už Jūsų jau yra susiformavusi grupelė su kuria galėsite lėkti iki finišo.

Varžybų metu

Nepamirškite maitintis, važiavimas žvyru sukelia didelį pasipriešinimą, kuris po truputį išsunkia kojas, tad laiku nepasimaitinus gali būti, kad važiavimas bus labai sudėtingas. Jeigu turite pulsometrą įsivertinkite kokioje zonoje važiuojate. Jeigu matote, kad nuolat kapojate 5 zonoje, tikėtina, kad ilgai taip netempsite. Sekite trasos žymėjimą, jis bus gana aiškus, o jeigu nevisai aišku žvilgtelkite į žemėlapį kompiuteriuke.

Nesiseka?

Prasidūrėte, nukrito grandinė ar kitos problemos? Ramiai stenkitės susitvarkyti gedimą ir nepadarykite daugiau problemų. Skubėdami ir per jėgą bandydami išrauti užstrigusią grandinę gali būti, kad ją sulankstysite. Ramiai skirkite laiko. Jeigu net neįsivaizduojate kaip sutvarkyti gedimą prašykite pravažiuojančių pagalbos. Jeigu niekas nepadeda laikas susisiekti su organizatoriais.

Tarka, techniški ruožai ir smėlis.

Varžybų trasoje rasite visko. Tarka įprastai įveikiama greitai per ją važiuojant, ieškant geriausiai riedančio kelio. Kartais tai bus kelio vidurys, kartais kraštas. Atkreipkite dėmesį ar nepametėte gertuvių, galbūt jas reikia atgal sugrūsti į laikiklius.

Techniškame nusileidime leiskite po truputį, ypač jeigu liko dar geras gabaliukas važiuoti iki finišo. Šansai su dideliu nuovargiu nugriūti distancijos eigoje tik didėja.

Smėlis - kai kuriems draugas, kai kuriems priešas. Įsivertinkite, jog priekyje smėlyje minantys kompanijonai gali netikėtai sustoti, tad pasilikite tarpelį. Smėlyje ieškokite vėžių, kuriomis galite greičiau važiuoti. Jeigu taip atsitiko, kad pilnai sustojote, geriau pasistumkite dviratį, nes pajudėti nuo nulio klampiame ruože bus sunku. Leiskite dviračiui šiek tiek pavairuoti smėlio ruože, kartais ji atranda geriausią kelią. Žiūrėkite į priekį ir po truputį važiuokite.

Po varžybų

Sveikiname sėkmingai įveikus varžybas! Po gravel varžybų gali būti, jog kelias dienas jausitės kaip sudaužyti ir tai normalu, nes krūvis buvo labai didelis. Apsilankymas masaže, pasyvus poilsis padės greičiau atsigauti. Po finišo iškart suvartojus angliavandenių ir baltymų paspartinsite atsigavimą po krūvio.

Toliau Atletų kalvė linki sėkmės varžybose ir lauksime gerų rezultatų!

Pritrūkus jėgų galite kreiptis ir pagelbėsime su pasiruošimu!