Kopenhaga - geriausias miestas minti dviračiu. Kodėl?

Koks yra geriausias miestas pasaulyje minti dviračiu ir kodėl?

PATARIMAI, VAIZDINĖ MEDŽIAGA

10/31/20221 min read

Kopenhaga – Danijos sostinė, pripažinta geriausiu miestu dviratininkams pasaulyje. Net 63 procentai visų žmonių keliauja dviračiu į darbą, mokyklą ar iš taško A į B. Kodėl šis mietas taip patinka dviratininkams bei ko gali pasimokyti kiti miestai iš Kopenhagos?TOP priežastys

1. Infrastruktūra

Šis miestas labai patrauklus dviratininkams savo infrastruktūra. Kopenhagoje yra net 454 kilometrai dviračių takų, taip pat jie padaryti taip, kad greičiausias, patogiausias ir pigiausias būdas kažkur nuvykti yra su dviračiu. 1 kilometras nutiesto greitkelio kainuoja 100 tą kartų daugiau, nei 1 kilometras dviračių tako.

2. Valdžios parama

Taip, infrastruktūra kainuoja, tačiau miesto taryba pripažino, jog ilgame laikotarpyje tai labai gera investicija. Kodėl?Kiekvienas numintas kilometras dviračiu Kopenhagoje reiškia, jog nauda patiriama visuomenei lygi net 1 Danijos kronai. Atrodo nedaug? Dviratininkai Kopenhagoje numina maždaug 1 200 000 kilometrų, kiekvieną dieną. Padauginus iš 365 dienų, per metus gauname 58 921 396, t.y beveik 60 milijonų eurų!

3. Dviračių kultūra

Be to, tai ne vien infrastruktūra,mieste yra daugybė paslaugų dviratininkams, pradedant nuo kokteilio pasigaminimu minant, iki daugybės dviračių parduotuvių, kavos pardavinėjimu ant dviračio, turų po miestą su dviračiais ir daugybės kitų paslaugų susijusių su dviračiais. Įdomu tai, kad susisiekimas dviračiu vyksta 365 dienas per metus, net sniegas sunkiai pristabdo dviratininkų judėjimą.

4. Pigi ir visiems prieinama dviračių dalijimosi sistema

Tai labai patogu tiems, kas retkarčiais keliauja dviračiu arba turistams norintiems pakeliauti po miestą. Įdomu tai, kad e-dviračiais (dalinai motorizuoti) nėra tokie populiarūs tarp Kopenhagos gyventojų.

5. Transporto integracija į keliavimą dviračiu

Dar viena labai svarbi priežastis yra tai, jog transportas yra smarkiai integruotas į keliavimą dviračiu. Pavyzdžiui norėdami nuvykti iš vieno miesto į kitą dviračiu tiesiog atvažiuokite į traukinių stotį, ten specialiuose traukiniuose rasite vagonus, į kuriuos galite sutalpinti net 46 dviračius – nemokamai. Tas pats galioja keltams bei autobusams.