Kaip sėkmingai įveikti Rapha Festive 500?

Patarimai kaip įveikti vieną iš sunkiausių žiemos iššūkių - Rapha500 arba kitaip tariant Festive500

12/13/20220 min read

Kas yra Rapha Festive 500?

Tai yra renginys, kai dviratininkai siekia surinkti 500 km tarpšventiniu laikotarpiu nuo gruodžio 24 iki gruodžio 31 imtinai. Šis tradicija tapęs važiavimas šiltuosiuose kraštuose nėra super sudėtingas reikalas, tačiau Lietuvoje kartais įgauna įdomių atspalvių dėl oro sąlygų. Keli patarimai Jums kaip sėkmingai įveikti Rapha500!

 1. Planavimas

Tarpšventiniu laikotarpiu laukia daugybė trikdžių, spaus laiko trūkumas, tačiau tinkamai susidėliojus važiavimus tai taps daug lengviau. Pasidalinkite savo planais su artimaisiais iš anksto. Taip pat prieš išvažiuodami informuokite Juos, taip jiems bus daug ramiau ir gal sulauksite ir palaikymo. Palaikymas taps ypač svarbus sunkiausiais momentais.

 1. Distancijos skaidymas

Nevažiuokite kasdien to paties atstumo. Geriausia yra maišyti ilgesnes dienas su trumpesnėmis, įtraukti lengvesnius važiavimus. Nepradėkite šio iššūkiu pirmomis dienomis pramindami +300km, nes likusias dienas kankinsitės jeigu esate nepratę prie ilgų distancijų. Trumpesni važiavimai kad ir po 30km paspartins atsigavimą ir leis atsigauti prieš ilgesnius važiavimus. Įtraukite kelis važiavimus po 80-95km.

Viena iš opcijų būtų, kai galimybės minti vakarais yra ribotos, o laisvadienių 2022 nusimato nedaug. Planuokite ilgesnius mynimus lauke savaitgaliais, o trumpesnius darbo dienomis.

 1. Venkite mynimo per Kalėdas

Šie metai bus kiek kitokie, tad gali tekti šio patarimo nepaklausyti, bet būtent Kalėdų dienų laikotarpiu keliuose daugiausiai automobilių, daugiausiai, chaoso su kelionėmis. Neverta verstis per galvą. Atsipalaiduokite vieną dieną, pasivyti visada spėsite, jeigu minti vis tiek norite - pasiplanuokite tą dieną trumpesnį važiavimą.

 1. Sekite orų prognozes

Tikriausiai nėra didžiulio tikslo pasidaryti ir taip sudėtingą iššūkį dar sudėtingesnį, sekite orų prognozes,. Jeigu orai tikrai prasti minkite viduje, arba minkite lauke trumpiau. Jeigu orai geri, pabandykite pravažiuoti kiek ilgiau.

Kartu su augančiu treniruotumu turėtumėte mėgautis Rapha Festive 500, o ne kankintis. Jeigu mynimas šlapiuose keliuose nėra super malonus dalykas gal net neverta kankintis ir galima įveikti Festive 500 viduje?

 1. Rezervas

Faktas, jog orai gali keistis, tad atkreipkite dėmesį į tai. Nepasilikite Rapha500 įveikimo paskutinei dienai, nes subjurus orams, gali ir nepavykti įveikti šio iššūkio.

 1. Intensyvumas

Nors ypač lengva padauginti trukmės Festive500 pradžioje, taip pat įmanoma ir padauginti intensyvumo. Turėtumėte minti ramiai visų važiavimų metu, tada gerai jausitės ir kitomis dienomis. Geriausia rinktis važiavimą antroje zonoje, tada Jums bus ir šilta ir nepervargsite. Lengviausias būdas tai pamatuoti - pabandyti pašnekėti. Jeigu gebate neuždusdami šnekėti ilgesniais sakiniais, reiškia važiuojate antroje zonoje.

 1. Lygumos

Rapha 500 yra pakankamai sunkus iššūkis, tad pasirinkite kiek įmanoma lygesnius kelius. Nėra tikslo rinkti daug sukilimo, nes tai tik apsunkins kilometrų rinkimą. Taip pat įvertinkite ir posūkių kiekį. Smarkiai spaudžiant laikui posūkių įveikinėjimas gali prailginti važiavimą nesuteikdamas reikiamos naudos - kilometrų. Įsivertinkite ir ar kelyje daug sankryžų, geriausiai iškart minti kažkur už miesto, taip neleisite tuščiai laiko tarp šviesaforų.

 1. Apranga

Važiuodami ramiai nesugeneruosite tiek šilumos, kiek generuojate mindami intensyviai. Apsirenkite kiek šilčiau, geriau daugiau sluoksnių, nei vieną storą viršų. Įsidėkite liemenę nuo vėjo ar striukę nuo lietaus, kad sustoję smarkiai neatvėstumėte.

 1. Pasirengimas rytojui

Grįžę po pirmųjų mynimų pasistenkite nusiplauti dviratį, pasikrauti šviesas, kompiuteriuką, pasiruošti aprangą rytojui. Paruošta apranga kitos dienos mynimui privers išminti net ir esant stipriam motyvaciniam lūžiui.

 1. Daugiau angliavandenių

Angliavandeniai yra puikus energijos šaltinis. Valgyti daugiau angliavandenių daug minant reikėtų kasdien, tačiau nereikia persivalgyti. Tai leis kitomis dienomis jaustis žvalesniems ir greičiau atsigausite po krūvių.

 1. Mityba važiavimų metų

Maitinkitės mindami. Žiemą energijos poreikis yra didelis, nes jus reikia iš šildyti ir vėsinti. Tad įsidėkite kiek daugiau maisto į kišenes, pasirūpinkite arbata termose ir važiuodami maitinkitės kas keliasdešimt minučių. Galite netgi nusistatyti priminimus kompiuteriuke kas keliadešimt minučių pavalgyti.

 1. Šviesos

Šis punktas ko gero turėtų būti priekyje, bet negalime nepaminėti. Įsitikinkite, jog turite šviesas priekyje ir gale, ar jos pakrautos, galbūt netgi įsidėkite atsargines/powerbanką. Nerekomenduojame nakties važiavimų metu vilkėti juodus drabužius, pasirinkite ryškesnes aprangas, kurios būtų matomos iš tolo vairuotojams. Tai leis būtų visada matomiems ir saugiems.

 1. Minkite viduje

Jeigu orai tikrai prasti ir minti lauke yra pavojinga dėl sudėtingų eismo sąlygų visada galite praminti viduje. Kilometrai renkami ten kiek lengviau, bet tikrai ne super lengvai.

 1. Nenustokite sportuoti

Nenustokite sportuoti vien dėl to, nes įveikėte Rapha 500. Minkite ir mėgaukitės sportu lauke toliau!