Kaip rengtis atvėsus orams?

Atvėsus orams minti darosi kiek sudėtingiau, tačiau tikrai nereikia dviračio statyti į sandėliuką. Su gera apranga galite minti visus metus lauke.

PATARIMAI, VAIZDINĖ MEDŽIAGA

10/24/20231 min read

Prakaitinė

Prakaitinė perduoda prakaitą nuo odos į išorinius rūbų sluoksnius. Tai svarbu minant šiltesniu oru, o dar svarbiau minant šaltais orais. Kuo ilgiau išliekate sausi, tuo ilgiau bus šilta ir malonu minti. Betkokia prakaitinė, kuri išgarina ir perduoda prakaitą į išorinius aprangos sluoksniu tam puikiai tiks.

Vidurinis sluoksnis

Vidurinio sluoksnio pagrindinis darbas yra išlaikyti Jus šiltus. Priklausomai nuo to kokia yra lauko temperatūra galite naudoti marškinėlius trumpomis rankovėmis, marškinėlius ilgomis rankovėmis ar net pašiltintą viršutinį rūbų sluoksnį. Daugiau plonų sluoksnių yra geriau, nei vienas storas sluoksnis.

Išorinis sluoksnis

Paskutinis išorinis sluoksnis yra kaip skydas. Jis izoliuoja Jus nuo lietaus, sniego, vėjo ir išgarina drėgmę. Aukštesnės kokybės viršutinis išorinis sluoksnis dažniausiai turi geras medžiagas, kurios gerai kvėpuoja ir bus komfortiškesnės ilgai minant lauke.

Papildomi rūbai

Kaklaskarės, pirštinės, antbačiai, kepurėlės, rankų ir kojų pašiltinimai, žieminės kelnės tiks kaip papildomi aksesuarai šiltesniam ir patogesniam mynimui lauke.

Į ką dar atkreipti dėmesį?

Minant ne sezono metu rinkitės rūbus, kurie yra geriau matomi vairuotojams. Šviesios spalvos atkreips dėmesį - oranžinė, geltona, rožinė, šviesiai mėlyna yra geresnis pasirinkimas matomumo prasme, nei juoda.

Pasitikrinkite orus prieš išvažiuodami ir ten kur planuojate važiuoti, ne tik kur gyvenate.

Pasiimkite striukę nuo lietaus arba liemenę nuo vėjo kartu su savimi. Prasidūrus, sugedus dviračiui gali tekti tvarkytis dviratį, o tai gali užtrukti. Įprastai šie rūbai nesunkiai telpa į kišenę ir nesušalsite belaukdami pagalbos.

Šviesos - net ir dienos metu būkite matomi vairuotojams. Jeigu planuojate reguliariai minti tamsiuoju paros metu pasvarstykite ir apie atsargines šviesas ir pasitikrinkite ar jos pakrautos prieš išmindami.

Tiek šiam kartui!