Kaip pereiti į ne sezoninį laikotarpį?

Trumpas gidas sportuojantiems ką veikti besibaigiant varžyboms.

PATARIMAI, VAIZDINĖ MEDŽIAGA

8/27/20232 min read

Ne sezonas dviraciu sporte
Ne sezonas dviraciu sporte

Ar Jums "nesitreniravimo" mintis kelia nerimą? Ar jaučiate, kad treniruotumo lygis krenta? Paklausime kiek kitaip - ar persivalgymas verčia išalkti? Daugelis iš mūsų treniruodamiesi „persivalgome“, tačiau faktas yra tai, kad ilgą laiką išlaikant didelį treniruočių krūvį be konkretumo ar tikslų, jūs nesate alkanas tikslų siekimui.

Dviračių sporto rezultatai nėra linijiniai, o cikliški. Kitaip tariant, po jūsų įdėto darbo laikotarpių ir pastangų turėtų būti struktūrizuotas poilsio blokas. Jei norite ir toliau judėti į priekį, išlaikydami savo aistrą sportui, jums reikia pertraukų nuo sporto arba nuo poilsio nuo pačio dviračio

Žemiau esančioje diagramoje galite pamatyti daugelio elitinių sportininkų ir kai kurių geriausių pasaulio trenerių mąstymą ir požiūrį. Šis 5–6 savaičių laikotarpis po sezono yra skirtas pasiruošimui treniruotis, visiškam poilsiui ir susitelkimui į biomechaniką.

3 savaičių parengiamoji fazė skirta padidinti jėgą. Fokusuojant darbą į raumenų, raiščių, audinių ir širdies paruošimą sunkesniam darbui. Paruošiamoji fazė, trunka apie tris mėnesius, skirta ugdyti ištvermę prieš pereinant prie konkrečioms lenktynėms skirtų treniruočių.

Daugeliui Lietuvos gyventojų vėlyvasis rudens ir žiemos laikotarpis yra susijęs su kilometrų įveikimu ištvermingu tempu arba artėjančiu pirmuoju kūrimo etapu. Bet kas nori 3–4 valandas važiuoti dviračiu, kai oras ir ankstyvi vakarai traukia mus į patalpą?

Vietoje to siūlome šiek tiek prarasti struktūrą ir pratęsti savo posezoninį etapą prieš išauginant jėgą ir atsparumą kito sezono pradžiai. Mėgaukitės kitokiomis treniruotėmis ar sportu ir smagiai praleiskite laiką! Dabar puikus metas išbandyti kalnų dviračių sportą, cyclocross, bėgiojimą ar tikslingai išnaudoti laiką baseine, sporto salėje.

Tai taip pat laikas miegoti, ypač sveikai maitintis ir atsisakyti galios matuoklio. Pasinaudokite galimybe planuoti savo tikslus ir analizuoti sritis, kuriose tam tikrose lenktynėse nepasirodėte taip, kaip tikėjotės. Šiuo metu svarbiausia pasiruošti darbui, kai pereinate prie kitų metų ankstyvųjų treniruočių blokų. Nesezoną norite užbaigti švieži ir pasiruošę kitiems iššūkiams.

Apibendrinant galima pasakyti, kad užuot po paskutinių metų lenktynių patekę į bazinę fazę, šį nesezoninį pabandykite:

Daryti tai, ko paprastai nedarote.

Atlikti įrangos atnaujinimus ar sėdėsenos pokyčius

Pašalinti mitybos spragas.

Susiplanuoti kitų metų lenktynių tvarkaraštį.

Jeigu prireiktų pagalbos planuojantis sezoną visada galite kreiptis į mus!