Kaip paversti mynimą viduje malonesniu?

Kaip paversti mynimą viduje ant staklių malonesniu.

PATARIMAI, VAIZDINĖ MEDŽIAGA

11/18/20220 min read

Iškritus pirmajam sniegui daugelis jau galutinai persėdo ant treniruoklių ir likusias dienas praleis mindami viduje. Pateikiame kelis būdus kaip paversti mynimą viduje ženkliai malonesniu.

 1. Išsiaiškinti kodėl mes tai darome

  Nepriklausomai nuo to kam ruošiamės - MEGRE, plento taurei ar Lietuvos čempionatui, mynimas viduje tikrai gali pagelbėti tam ruošiantis. Dalis dviratininkų renkasi tiesiog sekti kitus dviratininkus pačiame Zwifte ir minti kartu su jais. Išsikėlus tikslus ir būdus kaip tai pasieksime, atsakę į klausimus kam ruošiamės, treniruotės taps kokybiškesnės ir lengvesnės, nes kiekvieną kartą sėsdami ant treniruoklio žinosite kodėl tai darote. Taip kiekviena treniruotė tampa reikšminga ir vertinga.

 2. Švara

  Po kiekvienos treniruotės turėtumėte nuvalyti dviratį, treniruoklį. Slenkant dienoms sūrus prakaitas pradeda koroziją ant įvairių dviračių dalių. Visa tai gali lemti, jog korozija gali paveikti Jūsų inventorių ir jis gali sulūžti ar sugesti.

 3. Įrangos priežiūra

  Tam tiktų mazgų sutepimas turėtų būti vykdomas reguliariai. Dulkės ir tepalai kurie kaupiasi ant grandinės ir kasetės didina trintį ir tai lemia, jog tomis pačiomis pastangomis važiuojant važiuojate kiek lėčiau dėl didesnės trinties. Tad valykite ir prižiūrėkite dviratį ne tik mindami lauke. Įsitikinkite, jog treniruoklio laidas nėra sutrūkęs ar niekas nekliba, ar treniruoklis tiesiai stovi, ar yra kilimėlis apačioje, kuris mažina grindų braižymą ir vibracijas ir t.t.

 4. Atnaujinkite įrangą

  Gali būti taip, jog jeigu kurį laiką nebuvote įsijungę Zwifto, Rouvy ar kitų aplikacijų, joms reiks atnaujinimo. Galbūt reikės susikalibruoti powermeterį prieš pradedant mynimus viduje, atkreipkite į tai dėmesį.

 5. Bendro fizinio treniruočių ar tempimų įkomponavimas

  Nebūtina visą laiką vien tik minti. Dalis dviratininkų skaido valandos treniruotę į dvi dalis viduryje įtraukdami pratimus jėgai, mobilumui ar tiesiog prasitempdami. Taip laikas eina ženkliai greičiau ir šiek tiek prajudiname savo sustingusį raumenyną. Jeigu planuojate lenktyniauti Zwifte pasvarstykite apie darbą su svoriais sporto salėje. Tai sumažins traumų tikimybę ir pagelbės efektyvesniam mynimui.

 6. Investicija į vėjelį

  Vėjelis (ventiliatorius) arba du gali tikrai pagelbėti ilgesnį laiką minant viduje. Kadangi judame gana intensyviai be vėjo daugiau prakaituojame, pulsas kyla ir visa tai lemia užkaitimą ir prastesnę savijautą ant dviračio. Nebūtina pirkti specifinį dviračio treniruoklio vėjelį, paprastas ventoliatorius tam puikiai tiks.

 7. Vietos treniruokliui paskyrimas

  Skiriant vietą treniruokliui ant kurio galėsite iškart sėsti ir minti pagelbės Jums tiek psichologiškai, tiek sutaupys laiko. Atskiras kampas namuose treniruokliui su dviračiu palengvins visą treniruotės pradėjimo procesą. Juk kiekvieną kartą nešant treniruoklį iš rūsio, dviračiui išimant galinį ratą noras treniruotis daliai žmonių gali netgi ir atšokti. Tačiau verta nepamiršti ir to, jog lengva prieiga prie treniruoklio reiškia, jog lengviau tampa padauginti treniruočių. Perdegimas ir persitreniravimas atsiranda reguliariai sau sakant "na dar šiek tiek".

 8. Lenktynės

  Lenktyniavimas virtualioje aplinkoje reiškia, jog reikia daugiau valyti, prižiūrėti inventorių ir atkreipti dėmesį į vėsinimasi. Priklausomai nuo Jūsų pajėgumo apsvarstykite galingesnį ventiliatorių, aprangos pasirinkimus minant viduje. Nereikia daug prisirenkti, nes gausiai prakaituosite. Pasirūpinkite gėrimais, kurie turi angliavandenių, ir vandeniu, nes jo tikriausiai suvartosite nemažai.

 9. Palepinkite save

  Ilgą laiką sėdinti vienoje pozicijoje dubens kaulai nuvargsta. Yra tokie sprendimai, kaip "rocker plate", patogesni šortai, pultelis ventiliatoriui kontroliuoti, ilgesnis laidas telefonui krauti. Įsigiję šiuos aksesuarus palengvinsite sau gyvenimą ir paversite mynimą malonesniu.

Pain cave nebūtinai turi būti kančia kiekvieną dieną. Išvenkite prastų orų ir likite viduje. Mynimas viduje po truputį juda link oficialios sporto šakos statuso, jau vyksta ir Lietuvos čempionatai. Tad nepatingėkite sudalyvauti ir Juose!