Kaip pasiruošti varžyboms savarankiškai?

Kaip treniruotis varžyboms?

PATARIMAI, VAIZDINĖ MEDŽIAGA

10/31/20220 min read

Pradėkime nuo vienos iš populiariausių varžybų rūšies Lietuvoje - trumpų varžybų.Kaip joms ruoštis,ką treniruoti kiek ir kada?Skaitom!

1. Išsiaiškinkim kiek laiko mums truks varžybos.

Ne kiek kitiems trunka, ne kiek laiko važiuoja Petras, o kiek jūs važiuosite. Nežiūrėkite į kilometražą, žiūrėkime į laiką. Kalnuose kilometražas visai kitoms nei lygumoje, o laikas reikalingas pabaigti trasai skiriasi dar labiau.

2. Išsiaiškinam ko mums prireiks tose varžybose.

Kriteriumas - daug aštrių atkarpėlių, greičio, daug sprogstamosios jėgos, MTB varžybos? Aštrus startas ir maksimalios pastangos išsilaikyti su grupe? Ir panašiai. Jeigu tipiškai varžybų metu atvažiuoja grupė ir viskas sprendžiasi sprinto metu, gal verta ties tuo padirbėti vietoje ilgų intervalų darymo?

3. Dabar tai ir bandysime daryti per treniruotes.

Vykdysime tai, ko labiausiai mums prireiks. Taigi, rekomenduojame pradėti nuo varžybų starto ir atsukinėti laiką atgal. Pasižiūrėkite kiek laiko turime iki starto, kiek galime skirti laiko treniruotėms, kokie mūsų tikslai? O dabar pasižiūrėkime ką nuveikėme prieš tai ant dviračio. Pvz kelias savaites surinkdavome po 10 valandų per savaitę. Taigi vidutiniškai surinkdavome po 10 valandų, tarkime neturime laiko treniruotėms, todėl nedidinsime trukmės, didinsime intensyvumą/intervalų trukmę/laiką atsigavimui tarp intervalų. Likus maždaug 10 dienų iki starto, pradėsime sumažinti krūvį ir intensyvumą, kad į startą atvyktumėme pailsėję.Taigi pradėkime stiprinti kūną iki varžybų savaitė po savaitės keldami krūvį, didindami trukmę, intensyvumą. SVARBU! Viską darykite palaipsniui, maždaug po 10 procentų krūvio didinimo per savaitę.Paskutines 10 dienų jau galime pradėti mažinti trukmę ir stengtis daugiau laiko skirti atsigavimui.

4. Jei turite powermeterį, galite stebėti savo treniruočių sunkumą per įvairias programas, pavyzdžiui, trainingpeaks.com.

Jei neturite, galite stebėti treniruočių trukmę per savaitę, vidutinį pulsą,arba kiekvieną treniruotę įvertindami 10 balėje sistemoje. Visa tai leis save geriau pažinti, analizuodami savo duomenis ir darydami atitinkamus pokyčius tobulėsite greičiau.

5. Laikui bėgant jausitės vis stipresni, galėsite toliau, greičiau važiuoti.

Normalu jausti šiokį tokį skausmą, nuovargį, tačiau žiūrėkite, kad jis nebūtų per didelis. Jei po dienos ar dviejų poilsio užsėdę ant dviračio jaučiate, kad sunku, nesinori minti, skauda kojas, pasiimkite dar porą dienų be dviračio, taip nenuvarysite savo organizmo ir jam nereiks tiek daug laiko atsigavimui.

6. Papildomi patarimai - žiūrėkime ką valgome ir geriame ant dviračio.

Treniruotės skirtos tobulėjimui, o ne savęs kankinimui. Pratinkitės gerti ir valgyti per treniruotę, nes to reikės varžybose. Naudokite varžybose tik tai, ką esate išbandę treniruočių metu, neeksperimentuokite varžybų dieną.

Linkime sėkmės pirmuosiuose šių metų startuose, kurie yra ne už kalnų!!!