Kaip minti grupėje?

Praktiniai patarimai kaip važiuoti didesnėje grupėje.

PATARIMAI, VAIZDINĖ MEDŽIAGA

8/27/20232 min read

Važiavimas grupėje gali sukelti nemažai streso naujokams. Norėdami pagelbėti sukūrėme šį gidą kaip važiuoti grupėje saugiau ir efektyviau!

Galbūt grupėje važiavimo taisyklių nieks nemokė, arba pamiršote, tai surašysime čia, gal kažkam pagelbės.

1. Net ir didelėje grupėje turite važiuoti tvarkingai kolonoje po 2 lygiagrečiai vienas kito, vairas į vairą. Važiuoti po tris ir daugiau negalima

2. Važiuoti priešpriešinėje negalima ir nereikia. Stop ženklai, raudonas šviesaforas ir šalutinio kelio ženklas įspėja, kad nesate numeris vienas kelyje.

3. Rankos prie stabdžių, važiuoti pasiėmus vairą kitaip negalima, tai pavojinga.

4. Važiuojant grupėje reikia rodyti duobes iš anksto arba apvažinėti iš anksto ypač važiuojant priekyje ir jas matote.

5. Keitimus atlikti reikia lygumoje, pageidautina ne į kalną, nes tada dalis grupės juda į priekį, o kiti atgal tai sunku ir veltui apsisunkinate gyvenimą. Kalti ant stabdžių nepriimtina kad ir koks pradedantysis esate. Stenkitės važiuoti kiek įmanoma tolygiau.

6. Galvoti apie tai ar vesite grupės priekyje reikia galvoti iš anksto, o ne likus kelioms pozicijoms iki priekio, tarpų padarymai kitus tik erzina. Jeigu nenorite/negalite vesti priekyje grupės atsargiai persirikiuokite į šoną nuo grupės ir pamokite ranka kitiems. Jeigu jau atsiradote arti priekio galite išėję praveskite 10-15s ir pakeiskite.

7. Išvažiavus į priekį Z2 treniruotėje tai nereiškia, kad Jums turi būti Z2. Yra bendras grupės tempas ir harmonija. Z2 turėtų būti tiems, kurie mina iš paskos. Mesdami greitį nuo 40kmh iki 30kmh tik provokuojate vėlesniam greičio užkėlimui ir darote chaosą.

8. Žiūrėti reikia į nugaros, šalmo sritį, o ne galinį ratą, tada matysite viską plačiau ir nespaudinėsite stabdžių kas 15 metrų. Jeigu staigiai artėjate prie žmogaus vietoje stabdžių pabandykite pavažiuoti šiek tiek į šoną - išlysti ant vėjo ir tai Jus nuneš atgal iš paskos (ant rato).

9. Nuo kalno reikia minti, pageidautina smarkiau jeigu vedate grupės priekyje. Visa grupė gauna stiprų oro maišą, kuris traukia link Jūsų.

10. Z2, minsim kavos ir Bazė pavasarį nebūtinai reiškia ramų mynimą. Pirmiausiai dėl pajėgumo skirtumų, o galiausiai dėl matavimosi tarpusavyje. Spoiler.: Jeigu atvykę matote labai daug sportininkų, tikėtina, kad namo grįšite solo. Naivu tikėtis tokius mynimus prasukti su Graveliu/CX/MTB/miesto dviračiu jeigu tai yra mynimas plente. Kuo daugiau žmonių susirenka, tuo labiau tikėtina, jog tempas bus sunkesnis.

11. "Skaistykla" yra skirta savo jėgų tikrinimui, statistiškai 30% grupės nepasiekia oficialaus skaistyklos starto. Statistiškai 1x metus būna skaudesnis, brangesnis griuvimas. Skaistyklose visada būna aukštas ir rimtas tempas, tad tam reikia nusiteikti ir pasiruošti. Galite pabandyti grupę pasitikti už miesto ir pabandyti prie jos prisijungti.

12. Visada galite pasiskelbti savo važiavimą įvairiose Facebook grupėse pvz.: "Minsiu 25km/h nuo Katedros iki Trakų kavos. Norintys galite prisijungti, tempas draugiškas ir ramus".

13. Jeigu Jums sunku jau važiuojant mieste grupėse, tai nereiškia, kad už miesto bus lengviau, ypač nesiorientuojant grupėje, darant tarpus, stabdymus. Pasistenkite stebėti kas vyksta priekyje ir planuoti savo veiksmus. Pvz artėjant įkalnei nusiteikti, jog bus sunkiau, o prasidedant nuokalnei nepasidaryti didžiulio tarpo prieš ją.

Skaitykite, domėkitės, ir tai leis minti grupėse lengviau!