Ką reikėtų žinoti apie treniruotes lauke šią žiemą?

Treniravimasis žiemą nereiškia, jog reikia miegoti ar minti vien tik ant staklių. Pateikiame krūvą patarimų kaip pasimėgauti treniruotėmis net ir šalčiausiais orais.

PATARIMAI, VAIZDINĖ MEDŽIAGA

10/27/20232 min read

Orai smarkiai pasikeičia nuo lapkričio iki kovo. Dažnai sportininkai pradeda tik minti viduje ir taip visą žiemą, kai kurie dar nueina į sporto salę. Tai primena žiemos miegą. Net ir žiemos laikotarpiu kai kurie sportininkai gali išlysti į lauką ir pasimėgauti geresniu oru arba prisitaikyti prie prastesnių orų. Tam reikia tik šiek tiek pasiruošti.

Nesušalkite

Akivaizdu, jog temperatūroms krentant žemyn, viena iš priežasčių kodėl dalis atletų renkasi treniruotis viduje, o ne lauke yra aprangos trūkumas. Keli dalykai į ką reikėtų atkreipti dėmesį.

  • Sluoksniavimas - jeigu turėsite daugybę sluoksnių, kaip svogūnas, bus lengva nusirengti vieną iš sluoksnių ir adaptuotis sušilus. Apsirengiant ir nusirengiant papildomus sluoksnius jausitės komfortiškai visos sportinės veiklos metu.

  • Drėgmė yra šilumos priešas. Vidiniai sluoksniai turėtų labai gerai garinti drėgmę į išorinius sluoksnius. Merino vilnos gaminiai, prakaitinė pagelbės išlikti sausiems.

  • Vėjas taip pat efektyviai sumažina kūno temperatūrą. Atkreipkite dėmesį į išorinius sluoksnius. Jie turėtų turėti vėją blokuojančių savybių.

  • Nepamirškite veido, pėdų ir rankų. Kokybiškos pirštinės, skarelė ant kaklo, kepurė ir antbačai padės išgyventi net ir šalčiausiomis dienomis.

Sportinės veiklos pasirinkimas

Dviračių sportu galite sportuoti visus metus, tačiau atkreipkite dėmesį į plikledį, ypač anksti rytais. Venkite kelių, kurie yra pavėsyje. Vietoje plentinio dviračio rinkitės fat bike, kalnų dviratį. Galite pabandyti išsinuomoti dviratį, taip suprasite ar tai yra ta sportinė veikla, kuria malonu užsiimti.

Bėgimas taip pat gali būti puiki veikla žiemos laikotarpiu. Tačiau atkreipkite dėmesį į tai kokią avalynę naudosite. Taip pat ar keliai nėra padengti ledu. Jeigu dažnai bėgiojate šlapiomis oro sąlygomis, batai su atsparumu vandeniui taip pat gali būti puikus pasirinkimas. Geriausia rinktis kiek įmanoma sausesnius takelius.

Slidinėjimas arba tiesiog vaikščiojimas. Iškritus daugiau sniego viena iš veiklų kuria galite užsiimti būtų slidinėjimas. Tam jau reikės inventoriaus. Ši sportinė veikla duoda nemažai naudos aerobinei sistemai, tad pajausite skirtumą pavasarį.

Šviesos

Žiemą turi mažiau šviesiojo paros meto. Tad jeigu balansuojate darbus su treniruotėmis tikriausiai teks pasportuoti tamsoje. Matymas kur vykstate ir buvimas matomais kitiems yra vienas iš svarbiausių treniruočių elementų. Vienas variantas yra pasirinkti jau apšviestus kelius, takelius. Pasirinkite mirksiukus, atšvaistus, kad būtumėte matomi tamsiuoju paros metu, šviesi apranga taip pat padės Jums būti matomiems vairuotojams. Lengva lempa ant galvos ar ant vairo padės prasčiau apšviestose vietose.

Jeigu planuojate minti tamsoje įsitikinkite, jog Jūsų lempos yra pakrautos ir esate matomi iš visų pusių. Pasvarstykite apie atšvaistų naudojimą, šviesesnes aprangas.

Hidratacija

Nors vasarą dėl šilumos esate labiau linkę dehidratuoti, žiemos metu Jūs taip pat prakaituojate. Atletai dažnai nuvertina kiek skysčių Jiems reikia sunaudoti žiemos laikotarpiu. Žiemą galite investuoti į termosines gertuves, kurios neleis skysčiams taip greitai užšalti kaip be jų.

Su šiek tiek pasirengimo kiekvienas sportininkas žiemos laikotarpiu gali pasimėgauti unikalia galimybe pasportuoti esant kitokioms oro sąlygoms. Tai leis žiemą neprarasti motyvacijos ir judėti į priekį!