5 patarimai mynimui lietuje
Profesionalai varžybauja tiek šviečiant saulei, tiek lyjant lietui. Šiame straipsnyje pateiksime kelis patarimus kaip negriūti net ir esant prastoms oro sąlygoms!
PATARIMAI, VAIZDINĖ MEDŽIAGA
Važiavimas lietuje
Profesionalai varžybauja tiek šviečiant saulei, tiek lyjant lietui. Šiame straipsnyje pateiksime kelis patarimus kaip negriūti net ir esant prastoms oro sąlygoms!
5 dalykai į kuriuos reikėtų atkreipkti dėmesį važiuojant slidžiais keliais:
Atpalaiduokite rankas ir pečius. Įsitempusios rankos esant slidžioms oro sąlygoms padidina griuvimo šansus. Net ir slystelėjus jeigu esate atsipalaidavę, tikriausiai išvairuosite.
Žiūrėkite į priekį ir planuokite trajektorijas. Esant slidžioms oro sąlygoms neguldykite dviračiai labai aštriai posūkių metu, geriau pasirinkite kiek ilgesnę, bet ne tokią aštrią trajektoriją. Bandant aštriai įveikti posūkį padangos patiria didelius krūvius ir tikimybė griūti padidėja. Atkreipkite dėmesį į baltas juostas, šulinio dangčius, dažytus paviršius, jie esant tokioms oro sąlygoms tampa ypač slidūs.
Kojų pozicija. Posūkio metu jeigu sukate į kairę pusę, dešinė koja turi būti ištiesta ir stipriai spausti pedalą. Tai pamažina svorio centrą žemyn ir padangos geriau kimba su kelio danga.
Jeigu važiuojate paskui ką nors nuo asfalto kylantis vanduo gali akinti. Nors ir atrodo visiškai kitaip, tačiau kuo arčiau esate kito žmogaus galinio rato, tuo mažiau akina srovė nuo rato. Dar vienas variantas yra važiuoti šiek tiek į šoną nuo priekyje esančio žmogaus galinio rato, tada vanduo taškysis į petį, o ne veidą.
Kepurėlė su snapeliu priekyje padės šiek tiek geriau matyti, nes nuo viršaus lašantis vanduo nelys į akis.
Patarimas.: nevalykite akinių su marškinėliais, taip juos tik suraižysite, geriau užpilkite vandens iš gertuvės.
Kaip pagerinti mynimo lietuje techniką?
Paprasčiausias būdas - pradėti kartais minti net ir esant prastoms oro sąlygoms.
Keli patarimai kaip minti lietuje su kiek mažiau kančių
Visada galima lietuje minti su prastesniu dviračiu taip išvengsite greitesnio brangaus dviračio dėvėjimosi, užsidėti purvasaugius, kurie apsaugos ir būsite sausesni kiek ilgiau.
Praktikuokitės tuščiose automobilių stovėjimo aikštelėse įveikti posūkius. Nebūtina įsibėgėti iki didelio greičio, nedideli atstumai tarp posūkių padės per treniruotę įveikti daugiau posūkių ir suprasti kur gi ta slydimo riba. Tik atkreipiame dėmesį, kad tokia treniruotė gali baigtis griuvimu, tad tam reikėtų nusiteikti. Nepamirškite dėvėti šalmo, ilgų pirštinių.
Vienas iš variantų kaip pajausti sukibimą su kelio danga išsisegti vidinės posūkio pusės koją ir bandyti taip įveikti posūkį. Slydimo metu su koja galbūt sugebėsite išvairuoti ir nenugriūti.
Kitas variantas pabandyti išsisegus koją įveikti aštresnį posūkį ir tuo pačiu metu paspausti galinius stabdžius. Jausmas kaip greit užsirakina galinis ratas daug pasakys apie kelio dangos slidumą.
Kai įgusite įveikinėti posūkius lyjant paskatinkite kelis draugus išminti esant prastesnėms oro sąlygoms ir pabandykite pasipraktikuoti įveikti posūkius drauge. Važiavimas paskui labiau patyrusį sportininką padidins pasitikėjimą savo jėgomis, be to išmoksite laikyti tinkamo atstumo važiuodami iš paskos.
Tikimės, jog šie patarimai pagelbės įveikti posūkius lietuje saugiau ir greičiau!