5 nugalėtojų savybės

Nepriklausomai nuo sporto šakos nugalėtojo tipo sportininkai siekia geriausių rezultatų visose srityse. Didelė dalis tų sportininkų nebijo sunkaus darbo, kai kurie netgi jo trokšta!

PATARIMAI, VAIZDINĖ MEDŽIAGA

1/21/20230 min read

Nugalėtojai mąsto kiek kitaip. Yra daugybė knygų apie nugalėtojus, kuo jie skiriasi, ką jie galvoja ir kaip jie mąsto. Nugalėtojai nuolatos galvoja apie tai kaip judėti į priekį, kaip įveikti savo užsibrėžtus tikslus ir kaip patobulėti. Nepriklausomai nuo to ar tai yra minant dviratį, plaukiant baseine ar bėgant. Nugalėtojai siekia būti geriausia savo paties versija. Dalis mūsų turime bent kelias nugalėtojų savybes, o jas sudėjus į visumą pasiekiame puikius rezultatus. Šiame straipsnyje pateiksime 5 nugalėtojų savybes.

 1. Nugalėtojai išsikelia tikslus

  Daugelis nugalėtojų ir čempionų išsikelia aiškius tikslus ir į juos orientuojasi. Dalis jų turi ilgalaikius tikslus, trumpalaikius, savaitinius ir netgi kasdieninius. Kai tokio tipo atletai kažko nori, jie tikrai to nori ir tai parodo. Dažniausiai jie to nori labiau, nei jų oponentai. Sportininkai, kurie nugali lenktynėse laimi, nes tiesiog to norėjo labiau, nei visi kiti. Ta proga norėtume paraginti prisėsti su kavos ar arbatos puodeliu, susirašyti savo tikslus šiems metams, tada juos peržiūrėti kiekvieną savaitę. Tikslai keisis metų eigoje, galbūt bus pakelta ar nuleista kartelė aukštyn, tačiau nepriklausomai nuo to išsikelti tikslai padės efektyviai judėti į priekį!

 2. Čempionai priima gerus sprendimus

  Šis gali atrodyti banalus ir paprastas, tačiau - kas yra geras ir , kas yra blogas sprendimas? Jeigu nežinote skirtumo, kaip žinosite kurį sprendimą priimti? Vienas iš pavyzdžių būtų - kam valgyti burgerį su bulvytėmis, jeigu galima valgyti steiką su bulvėmis ir salotomis. Kartais esant tingumo jausmui vistiek išvažiuojame į sunkesnę ar ilgesnę treniruotę, o kai jaučiamės prastai pasidarome poilsio dieną. Nugalėtojai neguli ant sofos ir nelaukia, kol sėkmė ateis pas Juos (išskyrus poilsio dienas). Jie imasi veiksmų ir juda jų link kiekvieną dieną. Vietoje to, kad galvotų ar šioje vietoje atakuoti ar ne, nugalėtojo tipo sportininkai jau bus pasidarę strategiją ir jiems nebereiks apie tai galvoti. O jeigu atakuos kiti dviratininkai nugalėtojai jau žino ar šie sportininkai yra pakankamai pajėgūs laimėti lenktynes.

 3. Nugalėtojai planuoja pergales

  Tikriausiai nustebsite sužinoję, kad ne visos varžybos yra svarbios, ne visose reikia puikiai pasirodyti. Nugalėtojai atskiria lenktynes, kuriose jie nori gerai pasirodyti, o kuriose nori tiesiog prasitestuoti, o gal tiesiog pasidaryti galingą treniruotę. Jie varžybas renkasi pagal tai ar jos atitinka stipriąsias puses, ar nėra silpnųjų pusių, pavyzdžiui galbūt sprinteriui neverta bandyti laimėti lenktynių per kalnus. Ypač, jeigu tai ne jų sezono tikslas.

 4. Nugalėtojai vizualizuojasi sėkmę

  Vizualizacijos yra galingas įrankis, kuris padeda susidėlioti visas mintis į vietas. Tuo pasinaudojus pergalės siekimas tampa ženkliai paprastesnis. Pakankamai gerai užsiimant vizualizacijomis susikuriame emocijas ir protas nebeatskiria kur realybė, o kur fantazija. Vienas iš svarbių aspektų vizualizacijose yra įsivaizdavimas kaip viskas vyks pasiekus užsibrėžtą tikslą. Galbūt tai įsivaizdavimas kaip važiuojate spausdami 300 vatų į finišą ir iškeldami rankas, po to lipate ant podiumo ir galiausiai parvykstate namo su medaliu. Jeigu tikrai norite laimėti tam tikras lenktynes reikėtų "pamatyti" savo vardą rezultatų lentelėje, kaip sveikinate oponentus su žemesnėmis vietomis ir tą nuotrauką socialinėse paskyrose. Vizualizuokite tuos dalykus, tai yra labai galingas būdas, kuris greitai taps realybe.

 5. Nugalėtojai nuolatos mokosi ir klausia

  Čempionai yra užtikrinti, bet niekada tuo, jog žino viską. Jie visada klauso kitų ekspertų patarimų, ieško būdų kaip važiuoti greičiau, domisi moderniausiomis technologijomis ir viskuo, kuo tik gali. Kompanijos, kurios neinovuoja savo produktų yra pasmerktos mirti. Atletai, kurie nustoja domėtis naujausiomis treniruočių metodikomis, mityba, psichologinėmis treniruotėmis yra pasmerkti pralaimėti. Tad įsigykite tą naujausią knygą, ieškokite ekspertų ir jų klauskite. Kelyje į pergales tikrai turėsite nemažai nukrypimų, duobių, tačiau tai yra proceso dalis ir tai yra visiškai natūralu. Nugalėtojai išmoksta su tuo susitaikyti. Jeigu pergalės būtų tokios lengvos, jos nebūtų tokios saldžios. Prisiminkite, kad nesvarbu kaip prastai viskas atrodo, ar kaip blogai viskas yra, ar kaip seniai jau nelaimėjote nepraraskite vilties!

https://www.trainingpeaks.com/blog/5-key-attributes-of-winning-athletes/?_gl=1%2Amf3dnf%2A_ga%2AMzQ3MzMxOQ..%2A_ga_Z2LEWBWKBD%2AMTY3NDMyNjE4NS41NS4xLjE2NzQzMjYzODYuMC4wLjA.