4 dalykai į ką koncentruotis ne sezono metu

Pasinaudokite nesezono laikotarpiu kaip galimybe ženkliai sustiprėti.

PATARIMAI, VAIZDINĖ MEDŽIAGA

10/16/20232 min read

Dviračių treniruočių planai Venantas Lašinis mina
Dviračių treniruočių planai Venantas Lašinis mina

Lenktynių sezonui einant į pabaigą daugelis atletų galvoja ką veikti per ateinančius kelis mėnesius. Neturint startų galima šiek tiek atsipalaiduoti, pailsėti, kūnui pasveikti ir pasikrauti energijos.

Atsižvelgiant į fizinio nuovargio ir psichologinio nuovargio/perdegimo lygį reikėtų susidaryti dviejų - keturių savaičių pereinamąjį laikotarpį. Tuo laikotarpiu nereikėtų stiprios struktūros, reikėtų veikti tai ką malonu veikti - Netflix, ledų valgymas, ir pan. (aišku ne kelerius mėnesius). Po šio laikotarpio reikėtų pradėti skirti daugiau pastangų ten, kuriose vietose stringame, kurios vietos yra silpnos.

Fokusas į jėgą ir techniką

Nesezonas yra puikus laikotarpis fokusuotis į jėgos darbą. Sezono metu dviratininkai dažnai praleidžia treniruotes sporto salėje. Daug fokuso dedant sezono metu į ištvermės savybių tobulinimą dalis sportininkų pasiekia savo paskutines sezono lenktynes silpnesi, nei kas pradėjo.

Gana gera mintis būtų skirti ženkliai daugiau laiko darbui sporto salėje ne sezono metu. Viso kūno treniruotės leis pagerinti raumenų aktyvaciją, perduoti galią ir bendrai pagerėjusią kūno išvaizdą.

Padidinus jėgą ir susitelkus į specifines silpnas raumenų vietas leis atletus paversti ekonomiškesniais, sustiprinti sausgysles,kaulus ir pan. Tai sumažins traumų tikimybę sezono metu.

Dar viena skirtis kurioje galite pasidarbuoti yra technikos tobulinime. MTB, Cyclocross disciplinos leis pagilinti dviračio valdymo sritis. Bikefit, aerodinamiškesnė sėdėsena ir jos praktikavimasis taip pat pagelbės minant greičiau.

Viską suderinus, tiek techniką, tiek jėgos treniruotes, būsite visiškai kitas atletas pavasarį.

Darbas ties limituojančiais faktoriais su specifiniais treniruočių blokais

Tik labai maža dalis sportininkų geba puikiai važiuoti įvairiausiomis sąlygomis. Visi turi silpnų vietų, o ne sezono metas yra puikus laikas tiek tuo pasidarbuoti. Pavyzdys - vykstant grupės finišui nesugebate efektyviai ir greitai sprintuoti. Puikus variantas būtų žiemos laikotarpiu daugiau laiko skirti jėgos darbui su dideliais svoriais. Tai leis generuoti daugiau galios ir finišuoti galingiau.

Priklausomai nuo to kur galima patobulėti reikėtų įsivertinti kiek laiko ir kaip dažnai galime tobulinti šią silpnesnę sritį.

Pasvarstykite apie ne vien Jūsų disciplinos lenktynes

Nors daugelis lenktyniaujame tik plente ar tik MTB, verta pagalboti ir apie cyclocross, treko ar net Zwift lenktynes. Tai suteiks daugiau įvairių įgūdžių. Nėra sudėtinga rasti vietines lenktynes ir nesezono metu, kuriose galima sudalyvauti. Jeigu nerandate galbūt verta daliai sezono pakeisti dviračių sportą į slidinėjimą, bėgimą? Galbūt net sudalyvavimas tokių sporto šakų varžybose suteiks daug naudingų įgūdžių.

Treniruočių paįvairinimas

Tikrai galite žiemos laikotarpiu išbandyti kitokias sporto šakas - irklavimą, bėgimą, slidinėjimą, plaukimą. Jos netgi gali pagelbėti sezono metu su pagrindine sporto šaka, nes suteikia daug naudingų įgūdžių. Tai ypač naudinga, jeigu jaučiatės pervargę nuo dviračių sporto, tai suteiks šviežumo ir naujos motyvacijos.

Išvados

Nežiūrėkite į nesezoną kaip į tuos pilkus mėnesius, kuriais nieko neveiksite. Pasinaudokite tuo laikotarpiu kaip efektyviu laikotarpiu pagerinti jėgos, ištvermės ar greičio savybės, sustiprinti nusilpusius raumenis ar pagerinti mynimo techniką. Tai leis raškyti saldžius vaisius pavasarį ir vasarą.